ادویه و سبزیجات خشک

دانه مهلب

مهلو یا مهلب

شاید کمتر نام  گیاه یا محصولی به نام مهلب را شنیده باشد. ارتباط گذشته انسان با طبیعت و استفاده از انواع ترکیبات گیاهی به حدی بوده است که تقریبا تمام نیاز های اصلی غذایی و حتی نیاز های دارویی و درمانی را بر طرف می کرده اند.

 

در کشور ایران نیز، طب سنتی با شناخت و احاطه کامل پیرامون انواع گیاهان و محصولات آن ها، پر بار ترین دستور العمل های پزشکی و سلامت را در بر داشته و دارد. نه تنها دانه ها و میوه های گیاهای به صورت طبیعی، بلکه به صورت پیوند با سایر گیاهان نیز آزمایش شده و آن هایی که می توانستند نقش مثبتی در درمان نارسایی ها و سلامت بدن داشته باشند، معین شده و مورد استفاده قرار می گرفته اند. با توجه به متون کهن طب سنتی، می توان منشا بسیاری از آزمون و خطا های اطبای قدیم در ترکیب و پیوند گیاهان و بررسی اثرات میوه آن ها را بهتر شناخت.

 

از جمله جالب ترین این قبیل میوه ها، دانه مهلب می باشد که از پیوند گیاهان مریم و آلبالوی تلخ به دست می آید. مشخصه بارز دانه مهلب که در زبان محلی برخی به آن دانه مهلو نیز می گویند، طعم تلخ در عین حال عطر و بوی فوق العاده آن است. عطر دانه مهلو یا مهلب برگرفته از عطر گیاه پیوندی آن است، تا جایی که از چوب معطر آن برای ساخت عصا و اسباب و لوازم معمولی در زندگی روزمره شبیه آن استفاده می شود. با این روش، دست انسان خوش بو شده و وسایلی که با چوب گیاه مهلب ساخته شوند، شبیه یک عطر ارگانیک عمل می کنند.

 

گیاه مهلب در استان هایی شبیه فارس یا مناطق سرد سیری کشت می شود. به طور کلی می توان گفت دامنه های رشته کوه زاگرس به خصوص استان های غربی کشور ایران، محل زیست درخت و برداشت دانه مهلو به شمار می رود. چرا که اب و هوایی معتدل و متمایل به سرد و رطوبت نسبی کافی دارد. استفاده از دانه های تیره رنگ آن در صنایع دستی و استفاده از چوب آن گیاه برای ساخت وسایل خانگی، نشانه ای جالب بر استفاده مردم و اهالی منطقه از این دانه و گیاه است.

 

می توانید از صنایع دستی ساخته شده با این دانه یا چوب این گیاه برای سوغات خریداری کنید و مطمئن باشید عطر و بوی خوب آن با گذشت زمان افت چندانی نخواهد داشت. طبق برخی منابع طبع دانه مهلب سرد و نسبتاً خشک است و در نتیجه برای مصرف افرادی که طبع گرم و مرطوب دارند مناسب تر بوده و باعث کاهش دمای درونی و افزایش رطوبت عمومی بدن این گروه دموی مزاج خواهد شد.

 

البته این به معنی پرهیز کامل سایر گروه های مزاجی از خوردن دانه مهلب و مشتقات آن نیست، بلکه توصیه می شود دیگران در فصل مناسب و به میزان کمتری از مهلب و محصولات وابسته به آن استفاده کنند.

 

از مشتقات دانه مهلب می بایست به روغن این دانه ها اشاره کرد که بسیار خوشبو بوده و در صنعت عطر سازی یک ماده اولیه محسوب می گردد. از طرف دیگر استشمام یا خوردن این روغن نیز نقش قابل ملاحظه ای در سامت مجاری تنفسی خواهد داشت.

 

به دلیل طعم تلخ دانه مهلب، برخی افراد از خوردن این میوه به صورت خام یا حتی عصاره و روغن ان خود داری و صرفا به استنشاق آن یا استفاده موضعی بسنده می کنند که البته این کار چندان درست نیست و بدن را از انواع خواص سرشار مهلب محروم خواهد کرد. با این حال، یکی از فواید مصرف دانه مهلب، کمک به رفع مشکلات تنفسی و معضلاتی شبیه خلط سینه است.

 

برخی دیگر از مصرف کنندگان دانه مهلب، که قصد خوردن آن را دارند، برای کم کردن میزان تلخی این دانه از ترکیب آن با سایر مواد غذایی مانند خرما، عسل، شیره انگور و … معجونی تهیه کرده و میل می کنند. با این حساب، علاوه بر جبران طعم نامطلوب گیاه، خواص و ارزش غذایی بالاتری به دست خواهد آمد.

 

یکی از نتایج مصرف دانه مهلب، تقویت سیستم ایمنی و همچنین تقویت دستگاه عصبی است.

 

همچنین دانه مهلب بر روی کبد نیست اثر مثبتی دارد که منجر به نتایج بی شمار و فواید بسیار خاصی خواهد شد. به دلیل نقش کبد در سلامت بسیای از ساز و کار های درونی بدن، تقویت این عضو حیاتی، مسیر پیشگیری از سایر بیماری های مرتبط با کبد را نیز هموار می کند.

 

اثر مهم دیگر دانه یا روغن مهلب بر روی قلب بوده که سلامت دستگاه قلب و عروق را به دنبال دارد.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *