خشکبار, گل محمدی, گلپر

گلپر

گلپر

 

گل ها و گیاهان پراکنده در سرزمین ایران، گنجینه ای تمام عیار از خواص و  ویژگیهای درمانی و همچنین قابلیت عرضه به عنوان دارو های کاملا طبیعی و ارگانیک را دارند. شاید جالب باشد که چرا برای سرزمین های حوزه مدیترانه مانند ایران، این مقدار از تنوع گیاهی و خواص دارویی به چه دلیل است، و در پاسخ باید گفت که تنوع اقلیمی و گستردگی آب و هوای نیمه خشک و گرمسیری، و تابش آقتاب به میزان کافی، تاثیر بسزایی در رشد و نمو گیاهان در کوهستان و بیابان و نواحی متنوع و برخورداری از املاح و عناصر و مواد مغذی شده است.

 

یکی از این گیاهان که در استان ها و نواحی مختلف کشورمان ایران نیز به مقدار قابل ملاحظه ای رشد می کند، گیاه گلپر است. گلپر را می توان جزو گیاهان علفی دانست که بیشتر در مناطق کوهستانی به ویژه شمال البرز و زاگرس غربی می روید. استفاده از گلپر در کنار غذا های محلی و بومی این مناطق نشانه ای از ارتباط اهالی با گیاهان دارویی کوهستان و اهمیت مصرف گلپر است.

 

در مجموع نباید این قاعده کلی را نادیده گرفت که گیاهان و روییدنی های مناطق کوهستانی، به دنبال شرایط متغیر و غنی محیطی، از ارزش غذایی و غنای بالا تری برخوردار هستند. گیاه گلپر به نوعی بومی کشور هایی مانند ایران به شمار می رود و توانسته است جای خود را به عنوان یک ادویه خوش طعم و خوش عطر در کنار غذا ها یا نوشیدنی های اصیل به خوبی باز کند.

 

مصرف اصلی گیاه گلپر در روستا ها و مناطق نزدیک به رویشگاه این گیاه، بیشتر با هدف تقویت دستگاه گوارش بوده است. از گذشته افراد آشنا به خواص گل های دارویی و متخصصین طب سنتی، گلپر را به عنوان یک ماده تقویتی جهاز هاضمه می شناختند که برای فعالیت بهتر معده و روده ها مفید است. بسیاری از مردم با مشکلات و نارسایی هایی مانند ترش کردن، سوء هاضمه یا درد معده مواجه می شوند که مصرف افزودنی های مثل گلپر می تواند تا حد زیادی به بهبود آن کمک کند.

 

امروزه با پیشرفت تجهیزات آزمایشگاهی و گسترده تر شدن امکانات پژوهشی و پزشکی، ضمن آشنایی بیشتر با انواع ترکیبات دارویی، متوجه شده ایم که خواص گلپر گسترده تر از تقویت معده و روده است و مصرف آن فواید و نتایج سودمند دیگری نیز دارد.

 

اولین موضوع مهم در شناخت گیاه گلپر، آشنایی با طبع آن است. طبیعت گیاه گلپر گرم و خشک بوده و با مکانیزم ها و کنش و واکنش بدن افرادی که مزاج سرد و مرطوب دارند مناسب تر هماهنگی بیشتری نشان می دهد. البته این به معنی ممنوعیت مصرف گلپر توسط سایر افراد با مزاج های دیگر نیست، بلکه پیشنهاد می شود دیگران به خصوص افراد گرم مزاج مصرف گلپر را با ملاحظه بیشتری در کنار سایر غذا و نوشیدنی های خود بگنجانند.

 

از ویژگی های دیگر گلپر، این است که حاوی مقدار قابل توجهی آنتی اکسیدان بوده و با ترکیبات ویتامینی، تاثیر بسزایی در تقویت دستگاه ایمنی بدن داشته و مقاومت عمومی بدن را برای مواجهه با بیماری ها و عوامل محیطی بالا می برد.

 

گلپر حاوی ترکیباتی ضد عفونی کننده و میکروب کش است که نه تنها به صورت خوراکی، که استعمال موضعی آن نیز زمینه رفع التهاب یا زخم های سطحی را فراهم می نماید. همچنین با توجه به خاصیت ضد عفونی کنندگی و آنتی باکتریال بودن گلپر، برای درمان زخم معده و زخم روده و التهاب اندام گوارشی نیز مفید خواهد بود.

 

گلپر با تقویت دستگاه گوارش، به آسان تر شدن فرآیند هضم غذا کمک می کند. این اتفاق باعث می شود تا جذب مواد مورد نیاز بدن بهتر انجام شده و نیازی به خوردن مواد غذایی اضافه بیش از حد وجود نداشته باشد.

 

زندگی امروز مملو از تنش ها و مشکلاتی است که تاثیر مستقیم بر روی دستگاه مغز و اعصاب گذاشته و تمرکز و قدرت تحلیل افراد را مختل می کند. مصرف گلپر کمک می کند تا بخش مهمی از این مشکلات برطرف یا کمتر شوند. تقویت دستگاه مغز و اعصاب و از بین بردن انواع نارسایی های عصبی مانند تسکین سیاتیک، تقویت حافظه و کاهش زمینه های ابتلا به صرع، از دیگر نتایج مصرف گلپر است.

 

گلپر می تواند تقویت عمومی بدن را به دنبال داشته باشد. با این حال، به منظور مصرف گلپر باید برخی ملاحظات و محدودیت ها نیز در نظر گرفته شود. به عنوان مثال، خوردن افزاطی و زیاد آن باعث تپش قلب شده و میزان هیستامین را نیز افزایش می دهد که به بروز آلرژی می انجامد. به علاوه این که مصرف بیش از حد گلپر برای زنان باردار ممکن است عوارض منفی به دنبال داشته باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *