ادویه و سبزیجات خشک, زیره

زیره

زیره

زیره یکی از مهم ترین و پرطرفدارترین دانه‌های گیاهی است که نقش مهمی در رژیم غذایی ایرانیان دارد. زمین هایی که معمولاً بهترین محصول زیره از آنها برداشته می شود در استان کرمان هستند و در نتیجه زیره جزو سوغات اصلی کرمان بوده و مثل معروف زیره به کرمان بردن، از همین نکته سرچشمه می گیرد.

زیره به طور کلی گیاه مناطق خشک به شمار می رود و کشت و پرورش آن نیاز چندانی به آب ندارد. معمولا در رنگ های مختلفی به دست می آید که عمده ترین آنها زیره سبز و زیره سیاه که همگی دارای مزه و بوی خاص و مطلوب و منحصر به فردی هستند.

زیره سیاه به نام زیره کوهی معروف بوده و املاح و مواد مغذی آن تا حدود بیشتر است. به طور کلی گیاهان و محصولاتی که در کوهستان می رویند، به دلیل برخورداری از اقلیم و تنوع زیستی بالای آن جا، خواص و ویژگی های جالب توجه و عطر و بوی تند تری دارند.

علاوه بر این که زیره به صورت خام قابل مصرف است و می توان آن را به عنوان یک افزودنی به مواد غذایی دانست، و همچنین به عنوان یک چاشنی خوشبو کننده و خوش طعم استفاده کرد،عرق زیره و دمنوش زیره نیز جزو محصولات پرطرفدار این گیاه شگفت انگیز به شمار می روند.

از مهم‌ترین ویژگی‌های عرق زیره می توان به نقشی که در سوختن چربی های اضافه بدن دارد اشاره نمود.

سبک زندگی و رژیم غذایی معمول در ایران، اشکالات زیادی دارد که یکی از آن ها بالا رفتن بیش از حد میزان چربی و کلسترول مضر در بدن است. چربی های انباشته در بافت های سلولی و رگ های خونی، بسیاری از مردم را دچار معضلاتی مانند بیماری های قلب و عروق یا اضافه وزن و … کرده است. در چنین شرایطی، اکسیژن کافی به سلول ها نمی رسد و اندام ها و بافت های درونی با کمبود اکسیژن و در نتیجه کرختی و گرفتگی مواجه می شوند. زیره به عنوان یک چربی سوز ارگانیک قادر است بافت های مضر و ذخیره های غیرضروری چربی را سوزانده و به کاهش وزن کمک کنند. علاوه بر این خاصیت چربی سوزی زیره برای افرادی که از فشار خون بالا ناشی از میزان کلسترول موجود در جداره های خونی رنج می ‌برند، مفید بوده و فشار خون را نیز تنظیم می کند. از طرف دیگر از بین بردن چربی های عروق و تنظیم فشار خون، باعث عملکرد بهتر عضلات قلب شده و این عضلات کمتر دچار خستگی و فرسایش می ‌شوند.

بیماری های قلبی و عروقی، بخش قابل توجهی از مشکلات جسمی و روحی امروز را تشکیل می دهد و با این که روش هایی برای درمان و بهبود آن ها وجود دارد، باز هم بسیاری ترجیح می دهند از روش های صنعتی و دارو های شیمیایی استفاده نمایند.

البته مصرف دارو های گیاهی و استفاده از روش های طبیعی نیز باید زیر نظر پزشک متخصص انجام شود. از مواردی که برای مصرف گیاه زیره باید مد نظر قرار داد، طبع گرم آن است که باعث می شود خوردن بیش از اندازه آن برای افراد گرم مزاج احتمالا عوارض منفی خاصی به دنبال خواهد داشت. بهتر است افرادی که مزاج سرد دارد به ویژه در ماه های سرد سال، خوردن زیره یا محصولات وابسته به آن را در پیش گیرند. به این ترتیب، زیره به بالا رفتن حرارت درونی بدن و افزایش مقاومت در برابر سرما کمک خواهد کرد.

علاوه بر ناراحتی های گوارشی، بخش دیگری از مشکلات جسمی و روحی بدن به دلیل تنش های محیطی و ضعف دستگاه عصبی به وجود می آیند.  بهتر است برای تقویت دستگاه عصبی و سلامت بافت ها و سلول های این سیستم، از مواد و رژیم غذایی ارگانیک استفاده شود. از اثرات مهم دیگر زیره از بین رفتن برخی از نارسایی های عصبی و کمک به تقویت دستگاه مغز و اعصاب است. به این ترتیب مصرف منظم و مداوم زیر می تواند از بروز بیماری هایی مانند تشنج و صرع پیشگیری کند و همچنین اختلالاتی مثل بد خوابی و فراموشی و … را از بین ببرد.

غیر از مواردی که بر شمرده شد، از دیگر مزیت های زیره، ضد نفخ بودن آن است. زیره دارای فواید قابل توجهی برای معده و دستگاه گوارش بوده و قادر است به رفع سوء هاضمه کمک کند. در نتیجه می بایست اینطور ادعا کرد که مصرف زیره در کنار غذا، صرفاً برای ایجاد عطر و طعم خوشایند نیست، برکه به هضم بهتر ان در طول مسیر گوارش نیز کمک می کند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *