خشکبار, گل محمدی, گلاب

گلاب

گلاب

گل ها و گیاهانی که در طبیعت می رویند همیشه برای استفاده در بهبود سلامت انسان ها مورد توجه بودند. البته برخی از گیاهان نه تنها منفعتی برای سلامتی به دنبال ندارند، که حتی ممکن است مصرف آن ها باعث برخی عوارض نامطلوب و یا مسموم کننده نیز باشد. با این حال به دلیل خواص دارویی ارگانیک موجود در بسیاری از آن ها، ویژگی های منحصر به فردی در تعادل قوا و بهبود ایمنی بدن دارند.

از میان روش هایی که به منظور بهره مند شدن انسان از خواص گیاهان مورد توجه قرار می گیرد، می بایست به عرق گیری یا تقطیر میعان حاصل از جوشاندن گیاه اشاره کرد. البته تهیه هر نوع عرق گیاهی به شکل یکسان نیست، به عنوان نمونه در برخی موارد ساقه و در برخی موارد گلبرگ یا برگ گیاه به همراه آب مخلوط شده و روی حرارت قرار می گیرند. در مورد گلاب، گلبرگ های گل سرخ یا گل محمدی به همراه آب مخلوط شده و در دیگ هایی که شکل خاص و درپوش محکمی دارند روی محلی برای حرارت دادن قرار می گیرند. ضمن حرارت، عصاره آن ها در آب حل شده و به تدریج بخار می شود. سپس بخار حاصل از این محلول معطر در مسیر از لوله های سرد عبور کرده و دوباره به مایع تبدیل می شوند و در نهایت به مخازن جمع آوری گلاب می ریزند.

گلاب یکی از اولین محصولات در ایران به ویژه نواحی مرکزی مانند کاشان و اطراف آن است که با روش عرق گیری از گل های محمدی این منطقه به دست می آید و به نوعی جزو اولین و قدیمی ترین عرقیات گیاهی به شمار می رود. شاید دلیل سابقه گلاب گیری، مربوط به عطر خاص این گل و جایگاه آن در نظر پیامبر اسلام است و ارزشی که نزد مسلمانان دارد. با توجه به این سابقه و پیشینه، روش های سنتی به خوبی در طول زمان آزمون و خطا، خود را پشت سر گذاشته و مراسم گلاب گیری امروز به عنوان یکی از نشانه ها یا مواریث فرهنگی ناملموس ایران مورد توجه گردشگران و ایران شناسان قرار می گیرد.

همان طور که اشاره شد، فراگیر ترین مورد استفاده از گلاب به عنوان یک خوشبو کننده و طعم دهنده است. در بسیاری از مجالس به ویژه مراسم معنوی عطر گلاب استشمام می شود و از این بابت همه ایرانیان با این محصول خاطره دارند. با این حال نباید فراموش کرد که خواص گلاب صرفا به این موارد محدود نمی شود. یکی از شاخص ترین ویژگی های درمانی گلاب و اثر بر روی مکانیزم های بدن انسان، آرامش بخش بودن آن است. این ویژگی گلاب به دنبال خاصیت تقویتی این نوشیدنی برای دستگاه عصبی است.

ترکیبات موجود در گلاب، به سلامت و بهبود عملکرد سلول ها و بافت مغز و اعصاب کمک می کنند. در شرایط زندگی روزمره فعلی که تنش ها و مشکلات عصبی به نوعی میهمان همیشگی ذهن مردم هستند، مصرف موادی که بتوانند نقش یک آرام بخش ارگانیک را ایفا کنند مورد توجه زیادی قرار می گیرند که یکی از محبوب ترین آن ها گلاب است.

علاوه بر تقویت دستگاه عصبی، گلاب حاوی ویتامین هایی از جمله ب و ث است که نه تنها فواید زیادی برای بافت های درونی بدن دارد، بلکه باعث می شود مصرف موضعی گلاب برای پوست و مو نیز نتایج خوبی به همراه داشته باشد. این ویتامین ها به علاوه خاصیت ضد التهابی و ضد باکتری که در گلاب وجود دارد، این عصاره را به یک شاداب کننده و جوان ساز طبیعی پوست تبدیل می کند. اگر به شکل منظم و بازه های زمانی مشخص، کمی گلاب به صورت و روی قسمت های ملتهب پوست بمالید، پس از مدتی تاثیرات جالب آن را خواهید دید. استفاده موضعی از گلاب برای رفع جوش و آکنه مفید است، و به پیشگیری از پیری زودرس، لک و چروک پوست کمک می کند.

از دیگر خواص گلاب، تقویت کبد است. می دانیم که بسیاری از بیماری ها و یا نارسایی ها، به دنبال ضعف کبد بروز می کند. نوشیدن گلاب در ترکیب سایر نوشیدنی ها و شربت ها، از یک سو عطر و طعم خوبی به آن ها می دهد و از طرف دیگر عملکرد کبد و قلب را نیز بهبود می بخشد. تنظیم فعالیت قلب و کبد به عبارتی رفع بسیاری از نارسایی ها و اختلالات درونی بدن را به همراه دارد.

گلاب همچنین به جهاز هاضمه یا دستگاه گوارش برای هضم بهتر غذا و کاهش التهاب معده و روده ها کمک می کند و شاید به همین دلیل، بعضی از قدیمی تر ها کمی گلاب به همراه شربت یا آب قبل از غذا میل می کنند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *