کشمش, محصولات

کشمش طلایی

کشمش حاصل خشک کردن انگور است و خواص و ویژگی های ان را نیز به خوبی حفظ می کند. از جمله این ویژگی ها می توان به قند بالای کشمش اشاره کرد. از این رو برای کسانی که به دنبال خوردن تنقلات پر انرژی برای فعالیت های روزمره و یا ورزشی از جمله کوهپیمایی هستند، خوردن کشمش یکی از بهترین روش ها به شمار می رود.

کشمش ها در مجموع بر اساس رنگ و خواص انگور اولیه، ویزگی های خاصی به خود می گیرند و همچنین نام های متفاوتی نیز دارند. از جمله انواع کشمش می توان به کشمش سبز پلویی، کشمش سبز قلمی، کشمش سلطانی و کشمش طلایی اشاره نمود. در این مقاله می توانید با نوع کشمش طلایی بیشتر آشنا شوید.

کشمش طلایی محصول انگور هایی است که به روش تیزابی خشک می شوند. رنگ طلایی این کشمش ها متفاوت از انواع دیگری است که ممکن است به روش هایی همچون خشک کردن در زیر نور آفتاب به دست بیایند. خشک کردن در زیر نور آفتاب باعث تیره تر شدن رنگ کشمش می شود ولی به هر حال یک شیوه سنتی و ارگانیک به شمار می رود. در صورتی که از کشمش های بدست آمده در روش تیزابی استفاده می کنید، در مورد عدم استفاده افراطی از تیزاب و دود گوگرد برای خشک کردن مطمئن باشید. متاسفانه در برخی از واحد ها مقدار استاندارد لازم برای بدست آوردن این کشمش ها وجود ندارد.

همان طور که قبلا اشاره شد کشمش ها خواص انگور را حفظ می کنند. یکی از خواص مهم کشمش ها قند آن هاست. خاصیت دیگر کشمش ها دارا بودن آنتی اکسیدان است  طبق برخی از مقالات، آنتی اکسیدان موجود در کشمش با مقدار مشخصی از دود گوگرد ثابت می گدد. در نتیجه کشکمش طلایی از این نظر بهتر خواهد بود. نباید تصور کرد که رنگ کشمش طلایی به خاطر رنگ انگور مورد استفاده است، بلکه زمانی که انگور سبز در معرض تیزاب قرار می گیرد، رنگ آن به طلایی تغییر خواهد کرد.

انگور طلایی به دلیل شکل و زنگ جذاب آن یکی از گزینه های اصلی برای صادرات به شمار می رود و توانسته است جایگاه خوبی در سبد کالاهای ارسالی برای بازار های جهانی به خود اختصاص دهد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *