پسته, محصولات

پسته فندقی

همان طور که قبلا توضیح داده شد پسته یکی از خوش خوراک ترین و محبوب ترین انواع خشکبار به شمار می رود. این محصول به عنوان یک دانه مغز دار گیاهی و بسیار مغزی و لذیذ، روش های متفاوتی جهت مصرف داشته و همچنین رویشگاه های متفاوتی نیز دارد. در میان انواع پسته هایی که در ایران می رویند و نام همه ان ها نیز پسته ایرانی استف می توان به پسته فندقی اشاره نمود.

شاید کسانی که با انواع خشکبار آشنایی چندانی نداشته باشند، قادر به تشخیص تفاوت و اختلافات ظاهری هر یک از محصولات نبوده و در نظرشان تمامی این خوراکی ها شبیه هم به نظر بیاید، ولی نکته جالب این جاست که برای افراد وارد و کسانی که به خوبی با خشکبار آشنا هستند، هر محصول انواع و اقسام متفاوتی دارد. پسته فندقی نیز جزو همین موارد بوده که به دلیل ظاهر و اندازه کوچک آن که مانند فندق است، به این نام شناخته می گردد.طعم پسته فندقی بسیار خوشمزه و محبوبیت ان در میان مشتریان انواع آجیل ها منحصر به فرد است. اگر قرار باشد این پسته در مقایسه با انواع مشابه آن تقسیم بندی شود، می توان گفت که با خانواده پسته کله قوچی هم خانواده به شمار می رود. با توجه به تغییرات اقلیمی و همچنین از بین رفتن بسیاری از کشتزار های خشکبار و پسته در ایران، توجه به این نکته ضروری است که در دسترس بودن پسته کله قوچی نشان دهنده سازگاری و مقاومت آن در محیط می باشد. به این معنی که توانسته است شرایط دشوار رویش را پشت سر گذاشته و خود را به مرور زمان با تفاوت ها و سختگیری های اقلیمی وفق دهد. از طرف دیگر، استقبال از پسته فندقی به اندازه کوچک ان نیز مربوط می شود. زمانی که اندازه این محصول کوچکتر باشد یعنی تعداد بیشتری در واحد حجم قرار دارد و در نتیجه قیمت ان بر اساس تعداد و برای پذیرایی به صرفه تر است و از همین رو اقشار بیشتری از مردم قادر به خرید آن هستند.

قیمت این پسته نیز کمتر از دیگر گونه ها بوده و جای خود را در میان جامعه مصرف کننده خشکبار به خوبی باز کرده است. در این صورت تعداد زیادی از مشتریان و مصرف کنندگان پسته فندقی را در سفره مصرف یا پذیرایی خود قرار داده و از مزیت ها و فواید این خشکبار بی نظیر بهره مند می شوند.

قیمت نسبتا کمتر این پسته و همچنین تعداد بیشتر ان در واحد حجم در قیاس با انواع دیگر پسته ها، باعث شده تا در فهرست اقلام صادراتی نیز موقعیت خوبی داشته باشد و بسیاری از کشور ها و مشتریان خارجی پسته ایرانی، پسته فندقی را بشناسند. خوشبختانه مقاومت و سازگاری گیاه پسته فندقی باعث شده است تا به خوبی تکثیر یافته و بتواند بازار های داخلی و خارجی را پوشش دهد.

از خواص اصلی پسته فندقی مانند سایر انواع پسته ها می توان به دارا بودن آهن و خون ساز بودن اشاره کرد که نه تنها سیستم عصبی بدن را تقویت و بنیه فرد را قوی تر می کند، که برای خون سازی و تقویت قلب و عروق نیز موثر است. همچنین پسته برای بهبود عملکرد دستگاه گوارش و از بین بردن نارسایی های مربوط به اندام گوارشی یکی از خوراکی های مفید به شمار می رود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *