آرشیو مقالات

در ماه رمضان بیشتر روزه داران سراغ غذاهای مرسوم و مقوی می روند که آن ها را برای مدت زمان طولانی سیر نگه دارد و املاح مورد نیاز بدن را تامین کند. اما معمولا بعد از گذشت دو هفته از خوردن غذاهای تکراری خسته می شوند.

  ماه رمضان یکی از ماه های مهم ما مسلمانان به حساب می آید. در ایران به دلیل وجود اقوام مختلف در سراسر کشور و داشتن سنت‌های محلی متنوع در این ماه، غذاهای مختلفی تدارک دیده می‌شود که هر یک دارای طعم، مزه، شکل و

  حلوا نوعی دسر است که از ترکیب مواد غذایی مختلفی مانند آرد، روغن، شکر و… تهیه می شود. در ماه مبارک رمضان در کنار غذاهای وعده افطار، حلوا دسری ویژه بوده که باعث رنگین تر شدن سفره های افطاری می شود.

در ماه رمضان از چه غذاهایی باید استفاده کنیم؟ بسیاری افراد در هنگام افطار دیگر صبر و قرار ندارند و به جبران این چند ساعت روزه خود را با خوردن مقدار زیادی آب سرد یا غذاهایی که ممکن است برای افطاری مناسب نباشند آغاز می کنند که این عادت غذایی می تواند سبب ایجاد مشکلاتی در بدن شود.

  روزه داری در فصل گرما موجب کم شدن آب بدن می شود. آب بدن مهم ترین عاملی است که می تواند برای روزه داران باعث ایجاد مشکلات زیادی شود و حتی جان فرد را به خطر اندازد. به همین دلیل با فرا رسیدن ماه رمضان کارشناسان تغذیه به روزه داران توصیه می کنند،

Page 1 Page 2 Page 3 Page 21