دانلود اپلیکیشن
حساب کاربری
سبد خرید

آرشیو مقالات

  سالاد میوه    در آستانه ماه های سرد سال، شاهد تغییرات آب و هوایی هستیم که ساز و کار های درونی بدن انسان را هم تحت تاثیر قرار می دهد.

  در ظرف آجیل، نخودچی جزو موادی است که شاید بعد از پسته و فندق و بادام مورد توجه قرار بگیرد، ولی جالب است بدانید که این دانه های کوچک، خواص و ارزش غذایی فوق العاده ای دارند که به خوبی با ارزش غذایی فندق و بادام قابل رقابت است.  

  کلاب نوعی ساندویچ دو لایه بوده که با نان تست درست می شود. در این ساندویچ ها مواد را در بین دو یا سه لایه نان تست قرار می دهند که در تهیه آن از مرغ پخته، ورقه های رست بیف، برگ کاهو و گوجه فرنگی استفاده می کنند.

بعضی از ایرانیان معتقدند که درست کردن و خوردن رشته پلو در روزهای قبل از نوروز و همچنین ایام عید، باعث می شود که در سال جدید، بتوانند رشته امور را در دست گرفته و کارهای خود را ساده تر به پیش ببرند! به هر حال، چه این باور با واقعیت منطبق باشد و چه نباشد، رشته پلو یک غذای بسیار لذیذ و خوش عطر است که حتما باید دست کم یک بار، پختن آن را تجربه کنید.

از مهم ترین عضو هرم غذایی سبزیجات هستند. برای داشتن یک رژیم غذایی سالم باید روزانه مقداری سبزی مصرف کنیم. کارشناسان تغذیه مصرف روزانه ۳ تا ۵ “سروینگ” سبزیجات را به افراد توصیه می کنند. ویتامین و مواد معدنی موجود در سبزی ها برای سلامتی مفید است.

Page 1 Page 2 Page 3 Page 19